La inceput de drum , Amintiri despre viitor

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

La inceput de drum , Amintiri despre viitor

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Oct 18, 2008 2:07 pm

Am ajuns sa debutez in forumisitică ? Se pare că da, de asta dată pe un forum propriu. Vreau ca in timp sa devin o gazdă bună dar ,deocamdată sunt o gazdă stângace care nu ştie ce trebuie să facă şi în ce succesiune pentru a-şi primi musafirii. lol! Ajutat de viitorii mei musafiri si actualii prieteni din blogosferă , cred că voi reuşi Evil or Very Mad
MIHAI BELTECHI

Data de înscriere : 18/10/2008
Varsta : 65
Localizare : Dacia Aeterna

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Interesant nume de forum

Mesaj  edelweitz la data de Vin Noi 07, 2008 10:32 am

Bine v-am gasit , domnule profesor. Ati renuntat la cusma dacica ? Very Happy Very Happy

edelweitz

Data de înscriere : 07/11/2008
Varsta : 23
Localizare : "Pe culmea cea mai inalta a muntilor Carpati se afla o tara mandra si binecuvantata.."

Sus In jos

Bine ai venit.

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Vin Noi 07, 2008 11:02 am

edelwetz a scris:Bine v-am gasit , domnule profesor. Ati renuntat la cusma dacica ? Very Happy Very Happy

Ocupi gloriosul loc doi , ti-a luat-o Blue inainte.Cusma dacica ? Am lasat-o amanet la mandra crasmarita , ca sa-mi deie de baut si apoi , sa-mi dea gurita. Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Buna ziua , Domnule Profesor

Mesaj  HORATIU CREMENE la data de Vin Noi 07, 2008 4:51 pm

MIHAI BELTECHI a scris:Am ajuns sa debutez in forumisitică ? Se pare că da, de asta dată pe un forum propriu. Vreau ca in timp sa devin o gazdă bună dar ,deocamdată sunt o gazdă stângace care nu ştie ce trebuie să facă şi în ce succesiune pentru a-şi primi musafirii. lol! Ajutat de viitorii mei musafiri si actualii prieteni din blogosferă , cred că voi reuşi Evil or Very Mad

Nu scapati de mine nici.Narcisa mi-a spus : "Bai , zice , dom'profesor are forum .E fain de tot".Era cu micuta pe strasse. Pentru inceput, felicitari pentru mutarea in casa noua.Despre mine ? Firma merge binisor , scoala..merge.Am fost ocupat zilele acestea cu strangere de semnaturi pentru domnul profesor Pisso .E iar in razboi cu Iorgulescu de la Cultura care l-a demis iar.Are proces la Bucuresti , la Inalta Curte de Casatie si justitie.Sper sa ne intalnim la 1 decembrie la Alba Iulia .Noi mergem toata trupa vesela dar pana atunci mai povestim noi.Am optat in final pentru o tema de licenta din Scoala Ardeleana -Petru Maior sau Gh.Sincai , vad ce stabilesc cu domnul profesor Vesa .Domnia sa va transmite salutari.Cred ca o sa va caut sa ma sfatuiesc cu dumneavoastra in legatura cu planul tematic.Poate, daca timpul va permite , veti avea amabilitatea sa ma insotiti la Budapesta pentru a ma consilia in legatura cu ce anume piese de arhiva sa xerocopiez.A aranjat domnul Mandrut cu un domn de la arhive de la Budapesta.Sarutari de maini doamnei si o sa va mai caut , fie aici , fie pe blog.Pe forum Realitatea am vazut ca ati preluat "postul de lupta" al lui Leonard.De fapt , cu Leonard am vorbit marti la telefon.Va rog sa ii transmiteti salutari din partea mea si...kk in traista .Va imbratisez si sper sa ne intalnim cat mai curind.
HORATIU CREMENE

Varsta : 35
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Salut, Horatiu draga

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Vin Noi 07, 2008 5:09 pm

HORATIU CREMENE a scris:
MIHAI BELTECHI a scris:Am ajuns sa debutez in forumisitică ? Se pare că da, de asta dată pe un forum propriu. Vreau ca in timp sa devin o gazdă bună dar ,deocamdată sunt o gazdă stângace care nu ştie ce trebuie să facă şi în ce succesiune pentru a-şi primi musafirii. lol! Ajutat de viitorii mei musafiri si actualii prieteni din blogosferă , cred că voi reuşi Evil or Very Mad

Nu scapati de mine nici.Narcisa mi-a spus : "Bai , zice , dom'profesor are forum .E fain de tot".Era cu micuta pe strasse. Pentru inceput, felicitari pentru mutarea in casa noua.Despre mine ? Firma merge binisor , scoala..merge.Am fost ocupat zilele acestea cu strangere de semnaturi pentru domnul profesor Pisso .E iar in razboi cu Iorgulescu de la Cultura care l-a demis iar.Are proces la Bucuresti , la Inalta Curte de Casatie si justitie.Sper sa ne intalnim la 1 decembrie la Alba Iulia .Noi mergem toata trupa vesela dar pana atunci mai povestim noi.Am optat in final pentru o tema de licenta din Scoala Ardeleana -Petru Maior sau Gh.Sincai , vad ce stabilesc cu domnul profesor Vesa .Domnia sa va transmite salutari.Cred ca o sa va caut sa ma sfatuiesc cu dumneavoastra in legatura cu planul tematic.Poate, daca timpul va permite , veti avea amabilitatea sa ma insotiti la Budapesta pentru a ma consilia in legatura cu ce anume piese de arhiva sa xerocopiez.A aranjat domnul Mandrut cu un domn de la arhive de la Budapesta.Sarutari de maini doamnei si o sa va mai caut , fie aici , fie pe blog.Pe forum Realitatea am vazut ca ati preluat "postul de lupta" al lui Leonard.De fapt , cu Leonard am vorbit marti la telefon.Va rog sa ii transmiteti salutari din partea mea si...kk in traista .Va imbratisez si sper sa ne intalnim cat mai curind.

Ma bucur ca " nu scap de tine nici ??? confused .Nu vreau sa scap de tine , chiar ma bucur ca ai trecut pe la mine pe forum.Narcisa a trecut si ea pe aici.E o "fetita rea " cu fetita rea .Cea mica are probleme cu dintisorii , cea mare e Dunare pe palicarul ei.In plus , e o paricioasa .Auzi , ce zice, em m-as fi imbatat ca un purcelus, asta dupa ce am ramas singur pe baricade , ceilalti erau cazuti pe campul de lupta Very Happy Sunt necajit sa aud de Pisso ca are iar probleme cu imputitii de la Ministerul Culturii.A cata demitere eacum ? A treia ? La Alba Iulia cred ca vin impreuna cu cei din Canada , daca mergem pe 1 decembrie ne intalnim la tatal lui Victor si apoi , ne organizam la fata locului .Oricum , canadienii vor neaparat la Tebea si la Pestera Ursilor.M-am intalnit cu taica-tau azi , la inmormantare la nea Haralamb.S-a dus bietul batrin dar si 94 de ani e o varsta frumoasa.Daca te gandesti apoi si la cei trei ani de front la care se adauga anii de prizonierat...In fine, mortii cu mortii , vii cu vii.Dumnezeu sa il ierte.Cu licenta , ce s zic ? Vasile e foarte pretentios si cred ca ai ales o tema grea dar frumoasa.Ajutam insa , si eu , si Leonard sau fetele.Anca e la Cluj azi si maine , au ceva actiune organizata cu firma.Saptamina viitoare merge apoi la Frankfurt . Cred ca o sa va intalniti insa.
PS La Budapesta ? Ighen , mergem , cum sa nu DAR ...un pat cu suflet om gasi pe acolo ? Sa le f...directia la niste unguroaice de acelea focoase ? Salut si mai vino sa imi faci cate o vizita.Eu stau mai mult pe forumu Realitatea si pe extern .E campanie si trebuie sa fim pe metereze.Auzi , Pisso e tot monarhist ?Saluta Clujul si prietenii din partea mea si daca ajungeti pe la Chios sau La Cetate beti o dubla si in sanatatea mea.
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

noul forum

Mesaj  Tiara la data de Sam Noi 08, 2008 6:41 am

Felicitari pentru noul forum, Mihai! Si mult succes, iti doresc Smile ...
ps1: Blue, multumesc pentru invitatie Very Happy !
ps2: fyi, pe forumul RTV sunt "cristyna63".

Tiara

Data de înscriere : 08/11/2008

Sus In jos

Re: La inceput de drum , Amintiri despre viitor

Mesaj  Blue la data de Sam Noi 08, 2008 8:42 am

Pt MIHAI
Era sa uit ca zi e zi de betie pentru Mihail si Gavril.
LA MULTI ANI, MULTE BUCURII SI PUTERE SA NE POTI INCANTA CU SPIRITU-TI PATRUNZATOR.
Sampania o dau eu, de tarie sa se ocupe cei care locuiesc pe acolo pe unde, secarica scotiana beau doar snobii ce nu au gusturi rafinate.

Blue

Localizare : Ardeal

Sus In jos

Tiara, ma bucura enorm prezenta ta aici

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Noi 08, 2008 8:42 am

Tiara a scris:Felicitari pentru noul forum, Mihai! Si mult succes, iti doresc Smile ...
ps1: Blue, multumesc pentru invitatie Very Happy !
ps2: fyi, pe forumul RTV sunt "cristyna63".

Fii binevenita .Ma bucur sincer sa vad ca va place aici.Deocamdata sunt la inceput de drum dar in timp sper sa fac din acest forum un loc de relaxare pentru prietenii mei din lumea virtuala.In rest , de reusit , vom reusi doar impreuna. Forumul acesta este al nostru.
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Blue, multumesc pentru urari

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Noi 08, 2008 8:45 am

Blue a scris:Pt MIHAI
Era sa uit ca zi e zi de betie pentru Mihail si Gavril.
LA MULTI ANI, MULTE BUCURII SI PUTERE SA NE POTI INCANTA CU SPIRITU-TI PATRUNZATOR.
Sampania o dau eu, de tarie sa se ocupe cei care locuiesc pe acolo pe unde, secarica scotiana beau doar snobii ce nu au gusturi rafinate.

Pacat ca nu esti mai aproape , sa facem fimari pentru " Sa mai bem un paharel "... Dupa amiaza va fi lata rau , cred ca aduce ginerele cel mare pe Ghita Muntean .Pun sampania in frapiera , palinca e in butelcuta , ce mai astepti ? Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Mesaj  Blue la data de Sam Noi 08, 2008 9:11 am

=Pt MIHAI=

LA MULTI ANI !

Ghita Muntean zici?
De ce sa stam pana vine ginerele. un pic de incalzire nu strica.
Daca il aduce si pe Raba, sa-i transmiti numai de bine de la fostul lui vecin de palier de la caminul de langa OSER din Cluj, cand el era in Grupul BUM. Hehehe, doamne ce viata mai era...
Stiu ca nu prea ii place palinca. (Daca-i puţina)
Blue

Sus In jos

Multumesc pentru surpriza

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Noi 08, 2008 9:17 am

Blue a scris:=Pt MIHAI=

LA MULTI ANI !

Ghita Muntean zici?
De ce sa stam pana vine ginerele. un pic de incalzire nu strica.
Daca il aduce si pe Raba, sa-i transmiti numai de bine de la fostul lui vecin de palier de la caminul de langa OSER din Cluj, cand el era in Grupul BUM. Hehehe, doamne ce viata mai era...
Stiu ca nu prea ii place palinca. (Daca-i puţina)

Cand s-a pensionat mama lui ginere-meu a fost Ghita Muntean la chef, la o cabana de vanatoare din zona.A fost nebunie , nu altceva.Ginerele cel mare are o vorba: "Socrule , cadou nu iti iau , tu trebuie sa imi iei mie...io dau numai muzica si bautura ".Ii place si lui viata .Rezist eu cumva pana maine dimineata Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Mesaj  Blue la data de Sam Noi 08, 2008 9:57 am

=Mihai=

Cand s-a pensionat mama lui ginere-meu a fost Ghita Muntean la chef, la o cabana de vanatoare din zona.A fost nebunie , nu altceva.Ginerele cel mare are o vorba: "Socrule , cadou nu iti iau , tu trebuie sa imi iei mie...io dau numai muzica si bautura ".Ii place si lui viata .Rezist eu cumva pana maine dimineata Very Happy

Exclamation Question
Adica dupa ce ca i-ai dat fata, sa-i mai dai si cadouri?
Like a Star @ heaven
Blue

Sus In jos

Mesaj  Tiara la data de Sam Noi 08, 2008 10:01 am

O zi frumoasa si o viata plina de bucurii! La multi ani, Mihai !
Very Happy

Tiara

Sus In jos

Mesaj  Blue la data de Sam Noi 08, 2008 11:06 am

=Tiara=
Oooo, ne-am pus la tol festiv.....Very Happy
Blue

Sus In jos

Multumesc pentru urari si ...scuze pentru intarzierea cu care raspund

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Noi 08, 2008 9:32 pm

Tiara a scris:O zi frumoasa si o viata plina de bucurii! La multi ani, Mihai !
Very Happy

Am o scuza insa, vorba cronicarului: "Nu e omul deasupra vremii, bietul si nevolnicul om e supt vremi".Amavut meci greu azi , acum imi trag suflul un pic , maine o iau de la inceput.Iti doresc numai bine si multa fericire , tie si alor tai.
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Am observat si eu

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Sam Noi 08, 2008 9:33 pm

Blue a scris:=Tiara=

si ii sta foarte bine.In plus , zambeste frumos. Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

LA MULŢI ANI!!!

Mesaj  Ana Armanca Ardeleanu la data de Dum Noi 09, 2008 9:15 am

LA MULŢI ANI, MIHAI!!!
SĂ AI PARTE DE MULTE BUCURII ŞI REALIZĂRI!
Ana Armanca Ardeleanu

Localizare : România

Sus In jos

Mesaj  Tiara la data de Dum Noi 09, 2008 9:18 am

Buna sa va fie dimineata, ziua, seara si noaptea!
Na, ca le-am acoperit pe toate, dintr-un foc , nu care cumva sa-mi scape vreuna... Laughing
Multumesc, la rindu-mi pentru urari, Mihai Smile ...

Tiara

Sus In jos

Mesaj  Tiara la data de Dum Noi 09, 2008 9:22 am

Pai era cazul, nu? Mai ales ca e baiat bun si merita! Smile

Tiara

Sus In jos

Ana , multumesc pentru urari

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Dum Noi 09, 2008 9:32 am

Ana Armanca Ardeleanu a scris:LA MULŢI ANI, MIHAI!!!

Venirea ta pe acest forum este pentru mine o mare bucurie .
PS Stiu pe cineva care zice " Mama ta de jurnalist".Merita pupaturi pentru spontaneitate. Laughing
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Buna sa iti fie ziua, cum buna iti este inima

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Dum Noi 09, 2008 9:36 am

Tiara a scris:Buna sa va fie dimineata, ziua, seara si noaptea!
Na, ca le-am acoperit pe toate, dintr-un foc , nu care cumva sa-mi scape vreuna... Laughing
Multumesc, la rindu-mi pentru urari, Mihai Smile ...

Sa fie cald si frumos afara , cum e in sufletul tau Very Happy Ma bucura enorm faptul ca incet , incet , oameni de calitate cauta si gasesc aici loc de refugiu.Sincer, deja pentru mine atmosfera de pe forum Realitatea e deprimanta.Ramin insa pe acel forum pana trec alegerile.Poate sunt idealist dar am impresia ca si vocea mea, vocea noastra conteaza.Sa ai o zi magnifica.
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Sarut mana

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Dum Noi 09, 2008 9:37 am

Tiara a scris:

Pai era cazul, nu? Mai ales ca e baiat bun si merita! Smile

pe obrajori , cum spunea venerabilul RE Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Mama ta de jurnalist

Mesaj  Ana Armanca Ardeleanu la data de Dum Noi 09, 2008 9:47 am

[quote="MIHAI BELTECHI"][quote="Ana Armanca Ardeleanu"]LA MULŢI ANI, MIHAI!!!
SĂ AI PARTE DE MULTE BUCURII ŞI REALIZĂRI![/quote]

PS Stiu pe cineva care zice " Mama ta de jurnalist".Merita pupaturi pentru spontaneitate. Laughing[/quote]
Ok aştept încontinuare critici
Ana Armanca Ardeleanu

Sus In jos

Am citit o carte de suflet, pentru suflet

Mesaj  MIHAI BELTECHI la data de Dum Noi 09, 2008 10:28 am

Ana Armanca Ardeleanu a scris:
MIHAI BELTECHI a scris:
Ana Armanca Ardeleanu a scris:LA MULŢI ANI, MIHAI!!!

PS Stiu pe cineva care zice " Mama ta de jurnalist".Merita pupaturi pentru spontaneitate. Laughing
Ok aştept încontinuare critici

o carte despre iubire ,suferinta , demnitate , OMENIE ....In rest , sincer , mici stangacii de limbaj palesc in fata acestor randuri scrise de OAMENI ADEVARATI PENTRU OAMENI." Mama ta de jurnalist"m-a amuzat si ma amuza teribil.Vorba nepoticii mele , te-ai comportat ca o "banditoaica".Nu stii ce e banditoaica ? E viitoare profesie a nepoatei mele...cand va creste mare si va fuma ...si va avea pistol ...si sofer cu ochelari negri Very Happy
MIHAI BELTECHI

Sus In jos

Mesaj  Ana Armanca Ardeleanu la data de Dum Noi 09, 2008 11:06 am

Nu ştiam ce e o banditoaică, trimite-mi şi mie o poză cu ea. Îmi plac mult copiii.
Ana Armanca Ardeleanu

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: